xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

Alot will depend on how the government will......... their desires (respond - expand - satisfy - laugh)
Which sentence is an understatement? When being interviewed after a 14–0 loss, the coach said, "It was not our best effort." "I'm not too hungry," Kayla said, s
two balanced dice are rolled. let x be the sum of the two dice. obtain probability of x
For the Discussion this week we will have a Case Study. Follow this link or an article on New on the Job. For the purposes of the assignment this week you will
Which changes should the writer make to this formal letter? Select two options. The greeting should end with a colon. The date should be added to the heading.
To what extent can we say that 'Mississipi god!amn' is a protest song
Which measure better describes the typical number of points scored? Explain.
What inference does the text best support? Krogstad has written a deceptive letter. Nora will follow Krogstad’s advice. Krogstad thinks that Nora is foolish. N
the disposable income of mr ada is ₦48,000 after paying tax at a rate of 4%. How much is his income​
Emeka is 15 years older than chika ages 84 find the age of Emeka and chika​