LizbethRegalado LizbethRegalado
  • 31-01-2020
  • Mathematics
contestada

A family now pays rent of $540 per month. If they buy a house, their housing expense will be $825 per month. How much more will they pay per month if they buy a house?

Respuesta :

NightStarlight88
NightStarlight88 NightStarlight88
  • 31-01-2020
825 - 540 = 285
They will pay $285 more per month
Answer Link
NicoleArriaga
NicoleArriaga NicoleArriaga
  • 31-01-2020

Answer:

285 more per montu

Step-by-step explanation:

825-540= 285

Answer Link

Otras preguntas

1-5 please I need help. If you don’t get it read the directions at the top
QUESTION ON PIC PIC THX
Can I use theraflu and Miralax the same day?
A town doubles its size every 64 years. If the population is currently 1700, what will the population be in 128 years.
Which is the better buy? Energizer 4 pack for $2.97 or Duracell 10 pack for $12.39
How many molecules are in 34.61 grams of sulfur dioxide? Give your answer in scientific notation using the form M*10^N Type your answer...
Sara rolls a fair dice and flips a fair coin. a What is the probability of obtaining a multiple of 3 and a tail?
Identify two ways that a person can get micronutrients from a non-food source
A car travelling at 90/km per hour covers a distance in 2hours 15 min . How far did the car travel
How to spell poop help please