abigailapplegate7
abigailapplegate7 abigailapplegate7
  • 30-01-2020
  • Mathematics
contestada

A store sells T - shirts for $27.21. What is the unit cost per t-shirt​

Respuesta :

raudn03323 raudn03323
  • 30-01-2020

Answer:

a= 0, -7

Step-by-step explanation:

Answer Link
glampup2105 glampup2105
  • 30-01-2020
A=0, -7
Step by step explanation
Answer Link

Otras preguntas

an atomic mass unit is equal to a. one-half the mass of a hydrogen atom. b. one-fourth the mass of a lithium atom. c. one-twelfth the mass of a carbon-12 atom.
honestly reporting experimental findings is an example of good what? I need help so, so bad. I dont know the answer and its really hard. please, i give 24 point
what is a square root of (a-b)^2
The author’s attitude or _____ is reflected in her choice of words.
choose the equation of the vertical line passing through the point (−4, 2). y = −4 x = −4 y = 2 x = 2
what is calcium oxide
which scientist discovered the two radioactive elements radium and polonium?
which scientist discovered the two radioactive elements radium and polonium?
write 0.57 as a fraction
Why does the enzyme pepsin (present in the stomach) denature in the intestine? The enzyme denatures due to change in temperature as it enters the intestine. The