seymourangela
seymourangela seymourangela
  • 30-01-2020
  • Mathematics
contestada

Success Ticket!
What is the area of the triangle?
A =žbh
a. 120 units
b. 130 units
c. 60 units
d. 78 units
e. Not sure or still
working​

Respuesta :

khandanya2 khandanya2
  • 31-01-2020

Answer:

your question is unclear

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

calculate : If Sarah has 5000,and bought a airpods for $300 , she bought a chicken sandwich from McDonald's for $600 then give her friend $250 then bought a ice
a salt solution will conduct electricity but if sugar solution will not explain why​
I need this number in standard form??
Decide whether or not the ordered pair is a solution of the equation x + y=13;(6,7)
trent added water to a pool. It took 3 minutes to add 9 gallons of water How long would it take to add 18 gallons of water to the pool
Cacl2 a strong Electrolyte
Please be quick, I need this as soon as possible! By the way it’s only number 4. Thank you!
In its wild state,the chicken is known as the red jungle fowl
A 6-pound bag of chocolate candies costs $14.04. What is the unit price?
(x-4)(x-4)(x-4)-4(x-4)
ACCESS MORE