ljones441974 ljones441974
  • 29-01-2020
  • English
contestada

The cost for a pack of 8 padlocks is 19.20. Find the unit price in dollars per padlock. if necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

animegirl1111111
animegirl1111111 animegirl1111111
  • 29-01-2020

Answer:

$2.40 per padlock

Explanation:

19.20 divided by 8=2.4 or 2.40

Answer Link

Otras preguntas

Which part of the government,according to the constitution,is made up of justices who make sure that laws are followed
I need help translating this.. (please no translators.. only if you are really good at french) here is the assignment: Describe two members of your family, one
wouldn't is a verb or a pronoun
39/250 in simplest form
____________ Vichy government of France was forced by Hitler to sign a peace treaty with Germany and Italy. a. Charles De Gaulle s b. Philippe Petain s c. Andr
1. Simplify the expression and explain each step: 4(3x+2)-2. 2. Factor the expression completely: 20b - 16.
1. Simplify the expression and explain each step: 4(3x+2)-2. 2. Factor the expression completely: 20b - 16.
write (2y)^4 without exponent
how did geography influence the early economic development of New York, Boston,and Charleston?
What are some advantages of biotechnology such as cloning? What are some disadvantages?