spot14
spot14 spot14
  • 28-01-2020
  • Mathematics
contestada

A 4-pack of batteries costs $5.16. At this price, what is the cost of one battery?

Respuesta :

malachihunnicutt
malachihunnicutt malachihunnicutt
  • 28-01-2020

Answer:

$1.29

Step-by-step explanation:

5.16 divided by 4

Answer Link

Otras preguntas

Write 44% as a fraction in simplest form.
Theodore Roosevelt's first major trust-busting victory resulted from a suit brought against A. Standard Oil. B. the American Tobacco Company. C. the Northern Se
Do you think a desert plant is mostly to have a thin cuticle or a thick cuticle?
how is the number 2 in 582 similar to the 2 in the number 528
explain how fossils and other materials can tell us about the conditions of an area at the time it existed.
A pack of cinnamon scented pencils sells for $4.00. What is the sales tax rate if the total cost of the pencils is $4.32?
what is equivalent to 24/40
why must you eat protein in order to make protein?
The three major types of volcanoes are
art is often controversial because
ACCESS MORE