eddiewong38
eddiewong38
28-01-2020
Mathematics
contestada
$325 tent; 15% Discount
Respuesta :
francisikwu
francisikwu
28-01-2020
Answer:
Step-by-step explanation:
48.75
Answer Link
chopstickxs
chopstickxs
28-01-2020
85% of 325 is $276.25. and if you take 15% off of the price, your only left with 85%. Hope that helps.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 35+ )
Otras preguntas
Imagine two pairs of books. In the first pair, two books of mass m_1m 1 m, start subscript, 1, end subscript and m_2m 2 m, start subscript, 2, end subscript
Find the equation of the midline of the function y = 2 sin(1∕4x) – 3. A) y = –3 B) y = 3 C) y = 2 D) y = 1∕4
While researching healthy ways to lose weight, Ahmed found the website of the National Weight Control Registry (NWRC). According to the site, most NWCR particip
Describe this sequence. 2, 6, 18, 54Choices:The sequence starts at 54 and divides by 3 repeatedly. The sequence starts at 6 and adds 12 repeatedly The sequence
3/4 of the class walk to school while 1/5 ride bicycle. Find the ratio of those who walk to those who ride bicycles.
correct the sentenses
how many solutions in 3(6x-2) = 2(9x-3)
Chọn dạng đúng của động từ trong ngoặc Many people like to be _ and rich (fame)
cho 6,5 g Zn tác dụng với dung dịch chứa 12g HCl. Thể tích khí H2 ( ở đktc ) là
A 3-gallon jug of water costs $15.00. What is the price per quart?
ACCESS MORE