layladog72 layladog72
  • 27-01-2020
  • Mathematics
contestada

Sam had $24 to spend on 7 pencils. After buying them she had $10. How much did each pencil cost?

Relax

Respuesta :

simontewelde944
simontewelde944 simontewelde944
  • 27-01-2020

Answer:

2 dollars

Step-by-step explanation:

Because 24 take away 10 equals 10 and therefore do 14 divide seven.

Answer Link

Otras preguntas

A shuttle bus makes 4 round trips between two shopping centers each day. The bus holds 24 people. If the bus is full on each ome way trip, how many passengers a
which of the following best describes Dr Martin Luther king's strategy of protesting a. violent protest b.refusing to work until reforms were made c. nonviole
When one material disperses in another due to the random motion of particles, it is called
Although I don't have my driver's license. Which error does the sentence above make
When you access the programs and documents on a computer by what way of icons is said to be employing
What caused world war 2?
51/10 as a mixed number ?
The law of equal areas suggests that planets move fastest when at and slowest when at .
What is the outcome when a cell undergoes meiosis
What is the common factor of 24&25