tyqueshas48 tyqueshas48
  • 20-01-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of shampoo if a 15ounce bottle cost $2.79?

Respuesta :

finlaymack
finlaymack finlaymack
  • 20-01-2020
It’s 0.19 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Read this dialogue. Randy: My bike tire is flat. I tried the air pump, but it isn’t helping. Hal: I bet the tube inside the tire is flat. I had to replace mine
Hannah is saving for a trip during the upcoming summer break. She recorded the total amount of money she had in her trip account at the end of each month. The g
somenone help im faling horribly there is two qestion I need help on any one know both
Match the acids with their common names. 1. HNO3 Nitric 2. HCl Hydrofluoric 3. H2SO4 Carbonic 4. HF Hydrochloric 5. H2CO3 Phosphoric 6. H3PO4 Sulfur
Mr. Bouck is making snack bars for a camping trip. The recipe calls for 3/8 stick of butter. Mr. Bouck has 3 1/2 on hand. How many batches of the recipe can Mr.
If green health is processed further into premium green and green deluxe, the total gross profit would be:
Continued deforestation will most likely lead to
what force is required to move a 25,000 kg vehicle from 0km/hr to 60km/hr in 20 seconds? (hint: convert to proper units, solve fore acceleration, then solve for
Read the writing prompt. Then read the essay paragraph. Writing Prompt Write a 250-word cause-and-effect essay. Explain the causes and effects of the El Niño we
The answers to a and b?