davisnaziyahovz5sk davisnaziyahovz5sk 17-01-2020 Mathematics contestada Nancy spent $44.59 on 5.25 quarts of olive oil. What is the cost of one quart of olive oil? Round to the nearest cent. $8.38 per quart $8.49 per quart $8.57 per quart $8.92 per quart