Chatfield477 Chatfield477
  • 17-01-2020
  • Mathematics
contestada

A crayon company sells a pack of wax for 5$.There are 10 crayons in each pack.what is the unit price of the crayons?

Respuesta :

baileyy70
baileyy70 baileyy70
  • 17-01-2020
I don’t know
At first I thought 5*10=50
But that’s incorrect.
Answer Link
joelnaper
joelnaper joelnaper
  • 17-01-2020
It is still 50 bud sorry
Answer Link

Otras preguntas

3uv ——- help with answer? 4v
What's the value of 0.5^3
What would have happened if the americans lost the battle of Saratoga?
Asylees who have applied for asylum defensively __________.A.have done so as part of a criminal defenseB.have actively applied to receive asylumC.have received
Rainfall (mm) 0 10 20 30 40 50 60 Range Median Interquartile Range
Help and i will give brainiest if you answer them all if random will report
guys i need help on this problem I'm stuck
math pls help giving them brain things and 100 points
What is the purpose of the nevous system?​
I NEED HELP WIH MY BIOLOGY