yeezy1 yeezy1
  • 16-06-2016
  • Mathematics
contestada

if 3 1/2 pounds of bananas cost 1.96 how much would one pound cost

Respuesta :

Neuronfan
Neuronfan Neuronfan
  • 16-06-2016
It would cost 56 cents.
Answer Link
tlynn10
tlynn10 tlynn10
  • 16-04-2019

Answer:

56 cent

Step-by-step explanation:

divide 1.96 by 3.5

Answer Link

Otras preguntas

Why is it important to record your observations promptly and completely?
A variation of pronounce is a. Proclaim c. Produce b. Profound d. Pronunciation
Which was the major source of conflict for Queen Mary I of England? A. being the first woman to rule England B. trying to stop the rise of Protestantism in Engl
A major reason for Herbert Hoover’s landslide victory in the 1928 election was
Why is it important to record your observations promptly and completely?
A fair six-sided die is rolled 48 times. Theoretically, about how many times should a roll of "5" occur?
With which two parts of the earth system is a climatologist involved?
Which was the major source of conflict for Queen Mary I of England? A. being the first woman to rule England B. trying to stop the rise of Protestantism in Engl
If the probability of a spinner landing on red in a game is 1/5, what is the probability of it not landing on red?
With which two parts of the earth system is a climatologist involved?