26zielinskia 26zielinskia
  • 19-12-2019
  • Mathematics
contestada

You can buy an 8-pack of paper towels for $8.40 or a 12-pack for $12.36. Which is the better buy?

Respuesta :

jensyn24 jensyn24
  • 19-12-2019

Answer: 12 pack

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

explain how a 45 and 60 watt bulb differ in terms of energy output
Can y’all please help me I would really appreciate it!
A store had a sale on baseball cards, so Percy bought several baseball cards to give as gifts. He gave a total of x cards away to 5 friends. Each friend got 4 b
helppppppppppp plzzzzzzzzz now
I need a nonlinear equation
BRAINLIEST Select the correct answer. What are a government’s domestic policies? A. government decisions that impact issues within a country’s borders B. govern
In ∆ KLM above, NO // ML and < KNO = < KON. Find m < MNL =
Examples of how you can participate in politics.
Ch, th, wh, sh are examples of a voiceless combination of two consonants or:
Select the items that were part of the diet of the Hawaiians: barley seaweed taro corn mulberry tree bark pigs deer coconuts fish chicken
ACCESS MORE