What is the cost of 2 kilograms of flour is 3 kg cost $4.86 in the unit price for each package of flour is the same

Respuesta :

Answer:3.24

Step-by-step explanation:

Divide 4.86 by 3 then you will get 1.62 . You mutiply 1.62 times 2 to get 3.24

ACCESS MORE