Can someone please help me with this problem!

Answer:
11 yards
Step-by-step explanation:
The volume of a cone formula is:
[tex]V=\frac{1}{3}\pi r^2 h[/tex]
Where V is the volume,
r is the radius (half of diameter)
h is the height
Given,
h = 15
V = 475.17
We find the radius (r) first by substituting given values:
[tex]V=\frac{1}{3}\pi r^2 h\\475.17=\frac{1}{3}\pi r^2 (15)\\475.17=5\pi r^2\\r^2=30.25\\r=5.5[/tex]
The radius (r) is 5.5 yards
We need the diameter, which is DOUBLE THE RADIUS, so diameter would be:
Diameter = 5.5 * 2 = 11 yards