connorjnew connorjnew
  • 26-11-2019
  • Mathematics
contestada

At the market 2.4 pounds of peas cost $1.68 how much does 1 pound of peas cost

Respuesta :

raenae raenae
  • 26-11-2019
approximately $1.42
Answer Link

Otras preguntas

What was the most important advantage the U.S. forces had against Mexico?
Switch to your low-beam headlights when you are driving within ______ of a vehicle you are following.
A student guesses on every question of a​ multiple-choice test that has 9 ​questions, each with 3 possible answers. what is the probability that the student wil
The cost, c(x), for a taxi ride is given by c(x) = 2x + 3.00, where x is the number of minutes. What does the slope mean for this situation? a.The rate of chan
heeeeeeeeeeeelllllllllllllllppppppppppp pppppppplllllllllllzzzzzzzzzzzz Clara needs $52 to go on a field trip. She has saved $16.50. She earns $6.50 per hour cl
Which persuasive techniques are used in this public service announcement? Check all that apply.
Factor completely 9x2 + 42x + 49. (2 points) a) (3x + 7)(3x − 7) b) (9x − 7)(9x − 7) c) (3x + 7)(3x + 7) d) (9x + 7)(9x + 7)
A stereo can be purchased on the installment plan with a down payment of $35.00 and the 15 payment of $22. 50 each. If there is no sales tax how much will the s
NEED HELP PLEASE ASAP !! MCR
Cities began to develop around large factories as workers left their farms to work in the factory is this true