weridpersonokay
weridpersonokay weridpersonokay
  • 20-11-2019
  • Mathematics
contestada

a package of 8 ballpoint pens cost 10.00 how much does the pen cost?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 20-11-2019

Answer:

$1.25

The drawing will help.

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following rhetorical patterns would be the most likely to be used in an essay that presents an evaluative judgment about the best smartphone on the
Can someone please help with the last problem
naming compounding N2O
#4. Find the value of x and use it to find the length of CE, BD, and BE Find BD.
1. When the boys are driven to attacking a little boy for an ear of corn, which goes against being like the moon and being good to others, how are they negative
Estimate 2.8 divided by 6
Which of the nouns in this sentence is a concrete noun? Guillermo is allergic to peanuts. Choose all answers that apply: (Choice A) A Guillermo (Choice B) B pea
The difference between 7/10 and 3 2/5​
True or false: "For instance" is a transition phrase that can be used in an illustration essay or paragraph.
any boy with steps by steps ppleaseeeeeeeeeeee​