ziana298
ziana298 ziana298
  • 20-11-2019
  • Mathematics
contestada

A 7-pack of water bottles costs $12.11. What is the unit price?
$ per bottle

Respuesta :

Beau2004 Beau2004
  • 20-11-2019

Answer:

$24.18

Step-by-step explanation:

I took the unit test

Answer Link
madelinequintana99
madelinequintana99 madelinequintana99
  • 20-11-2019

Answer:

12.11/7=1.73

The unit price would be $1.73/bottle.

Answer Link

Otras preguntas

The two epics written by Homer the Illiad and the Odyssey are considered to be what's known as Primary epics. The third book written by Virgil, The Aeneid , is
How many parrallel lines does a triangle,square,trapezoid,pentagon
How many parrallel lines does a triangle,square,trapezoid,pentagon
Who knows the book Rose Blanche
How is correct : "cus" or "cuz" ?
a store mixes red fescue worth $12 per pound and chewings fescue worth $16 per pound. The mixture is to sell for $15 per pound. Find out how much of each should
How many parrallel lines does a triangle,square,trapezoid,pentagon
Who knows the book Rose Blanche
Who knows the book Rose Blanche
How is correct : "cus" or "cuz" ?