Respuesta :

I believe it is $1.31

Answer:

$1.31

Step-by-step explanation:

15.72/12 is 1.31. You do this because if you divide 12 by 12 you get 1 pound of dog food. And to find the price per pound you do 15.72 divided by 12 too.

ACCESS MORE