Taekie
Taekie Taekie
  • 01-11-2019
  • English
contestada

Please help me with exercise 6.2​

Please help me with exercise 62 class=

Respuesta :

narumiyiu narumiyiu
  • 01-11-2019

Answer:

1. very cheap

2. very controversial

3. very opposed

4. very disappointing

5. very ashamed

6. very successful

7. very easy

8. very stupid

9. very concerned

10. very ridiculous

Explanation:

instead of using the word "very' use your answers in part 1! did not want to make this too easy for you.

It will definitely help if you google the meanings of every word you do not understand but I know it gets tough sometimes. Hopefully giving you the help here motivates you as opposed to the opposite!

Answer Link

Otras preguntas

The structures that an animal uses to exchange gases with its surroundings make up the
A pitcher contains 2/3 quart of lemonade. If an equal amount of lemonade is poured into each of 6 glasses, how much lemonade will each glass contain?
If each number is rounded to the nearest whole number, which statement is true? A = 6.9 + 8.3 B = 6.2 + 8.5 A = B A < B A > B
Cherries cost $5 for two pounds and $7.50 for 3 pounds. a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were to graph this situation, would you put
You decide to add up all the work you did yesterday. If you accomplished 10,000 newton·meters of work yesterday, how much work did you do in units of joules?
How do you solve 111.8 divided by 13
what would be 40/256 be reduced to
List the pros and cons of a savings account.
What is a summary about fears and phobias
what universal conflicts does the Crucible deal with?