frank2124 frank2124
  • 31-10-2019
  • Mathematics
contestada

apples cost $1.12 for each kilogram calclulate the cost of 4.5 kilograms of apples​

Respuesta :

momnaasghar005 momnaasghar005
  • 31-10-2019

Answer:

$5.04

Step-by-step explanation:

4.5 x 1.12=5.04

Answer Link

Otras preguntas

What are some of the names of peninsulas in Europe ?
What is the cause of, Beginning in the 17th century, France explored the Mississippi River valley and established scattered settlements in the region. (PLEASE
Describe two ways that venus does not follow the patterns of the other inner planets.
Write the equation of the line which passes through the point (6, 1) and is perpendicular to the line y = 3x - 2:
Why do budget stalemates rarely last long in Congress? summit learning
In a conversation between friends we would expect A. more gazing while listening than while talking B. more gazing while talking than while listening C. an equa
Refer to your Who Is Sonia Sotomayor? book for a complete version of this text. Part A In Chapter 9, why does Sonia feel it is important to stay true to herself
Question 5 of 5 Which phrase best completes this list? Effects of the Industrial Revolution New job opportunities More efficient production of goods Growth of c
A penny is about 1/16th of an inch thick. The distance from the moon to the earth is about 239,000 miles. What is the exact number of pennies needed to be in a
2. Why is the young soldier not identified with a specific name? What is the character's purpose in the narrative?