Alissonjoya808
Alissonjoya808 Alissonjoya808
  • 30-10-2019
  • Mathematics
contestada

An orange cost $0.09.How much would 2 dozen oranges cost?​

Respuesta :

HelpOnMathmatics
HelpOnMathmatics HelpOnMathmatics
  • 30-10-2019

Answer:

$2.16

Step-by-step explanation:

A dozen oranges is 12

two dozen is 24

at $0.09, it would be 0.09*24=$2.16

Answer Link

Otras preguntas

The process of converting mixture of plants debris into compost
define topic child labour​
What is point of view in a narrative story?
In a group of 10 people, each person has a favorite color: red, blue, or green. Prove that there are at least two people with the same favorite color. solve it
1) 5 × 4 − (2 + 3) 2) 6 × 3 − 10 − 5 3) 5 × (14 − 8) + 3 4) 3 × (2 + 9) + 4 5) 5 × (4 − 2 + 3) 6) (8 − 5) × 4 + 9 7) (2 + 6) × 5 − 19 8) (4 + 7) × (4 − 1)
im looking for help with the functions and graphs topic
In ASTU, ST || VW. Given that US = 33, UV = 21, and UT=44, find UW.
What is simplest number of alkene
Need help understanding how to solve this
list the statements from the reading passage that indicate that the authors reached a conclusion based on experimental evidence.