If it cost $10.50 for Lisa to make 75 copies at the office store, how much would it cost for her to make 500 copies

Respuesta :

athrou

Answer:

$70

Step-by-step explanation:

75 copies=$10.50

$10.50÷75= 0.14 (to get the price of 1 copy)

0.14×500=$70

it would cost lisa $70 to make 500 copies
Ver imagen christine88
ACCESS MORE
EDU ACCESS