notcoolari86
notcoolari86 notcoolari86
  • 28-10-2019
  • Mathematics
contestada

11. Sharon pays $98.75 for twenty-five
14-ounce boxes of Yummy Flakes cereal.
How much does one box of cereal cost?

Respuesta :

graciegirl408 graciegirl408
  • 28-10-2019

Answer:

$3.95

98.75 divided by 25

Answer Link
shelbie48
shelbie48 shelbie48
  • 28-10-2019
One box would cost $3.95
Answer Link

Otras preguntas

Caleb is planning a visit to an amusement park. He wants to figure out how many roller coasters he could ride and how many shows he can watch in 345 minutes. Ea
1/10 Florida land area of 1700000km2 Alaska
how do write 325,809 in expanded form
How do you write 5,392,029,004 in expanded form
What variables can affect attendance at a football game
How many solutions does the equation have? 4x+2(x-3)=8x+12 A. one solution B. infinite solutions C. no solution
Since the Puritans had come to the New World to worship as they saw fit, why did they not allow Roger Williams and Anne Hutchinson the same freedom of worship?
Which of the following was the last wartime conference attended by FDR? A. Casablanca B. Yalta C. Tehran D. Potsdam
5 facts about golgi body
Write 28 as the product of its prime factors
ACCESS MORE