Respuesta :

3.15/12
The answer is .26 each card

Answer: 0.2625 cents

Step-by-step explanation: To find out the price of each individual card, we will need to divide the price for the pack of 12 cards by the number of cards in the pack.

Price for pack of 12 cards ⇒ $3.15

Number of cards in pack ⇒ 12

3.15 ÷ 12 = 0.2625

Therefore, each card costs 0.2625 cents.

ACCESS MORE