tftfygugugyv tftfygugugyv
  • 20-10-2019
  • Mathematics
contestada

It costs $4.69 for 3 pounds of chicken. What is the unit price?

Respuesta :

sarge9023 sarge9023
  • 20-10-2019

Answer:

1.56

Step-by-step explanation:

price divided by quantity: 4.69÷3

Answer Link

Otras preguntas

W divided into 7 equals 15
A set of equations is given below: Equation E: m = 4n + 1 Equation F: m = 6n + 8 Which statement describes a step that can be used to find the solution to t
at least how many states had to ratify the constitution
Looking for someone who can help me with my Geometry. I do fine at it once I can figure out what it is, I just need someone to help me figure out what my proble
Agreeing on what movie to see was like? (Analogy question)
How do u solve this promblem? Z=-3a-2, for a
Tommy writes -414 as a fraction using the same method he knows for positive mixed numbers. His work is shown: Multiply the whole number by the denominator: -4⋅
what is the percent change from 70 to 56
Is how to train your dragon 2
give the slope of the line without using a graph or the formula. ( 1,3) and ( 2,3)