epicnuke35
epicnuke35 epicnuke35
  • 20-10-2019
  • Mathematics
contestada

grapes cost 2.09 per pound. john bought 3.25 pounds. how much will john pay for the grapes? show work​

Respuesta :

karinaliannjh
karinaliannjh karinaliannjh
  • 20-10-2019

Answer:

6.79

Or 6.80

Step-by-step explanation:

2.09×3.25= 6.79

Answer Link

Otras preguntas

What is the function of a nerve cell in a multicellular organism? a. produce and manage movement b. carry and transmit signals c. make and move protein d. stor
Which assessment findings will the nurse observe in a patient diagnosed with severe pulmonary edema?
why are decomposers excluded from the food chain​
4.3 when rounded to the nearest tenth
In 2020, Dawn earned $248,000. Social Security tax is 6.2% to a maximum income of $137,700. What was your monthly gross pay? In what month did Dawn reached the
If f(x)= 2|x-4|-3, then for what value(s) of x does f(x)= -1?
Two elements that a judge should consider when deciding if a precedent applies to a case are the constitutionality of the law under review the type of judge wh
Solve when d=45 it is a tough problem thanks
five sentences about biology
What is the name of the chart scientists use to organize all the known elements?element chartcompound chartperiodic tabletally table
ACCESS MORE