151463
151463
18-10-2019
Mathematics
contestada
10 apples for 3.50 how much is the cost per apple
Respuesta :
cam5639
cam5639
18-10-2019
.35 cents if you divide $3.50 by 10 you will end up with .36 cents
Answer Link
LittleSongBird
LittleSongBird
14-10-2020
Answer:
The answer is .35 or 0.35
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 79+ )
Otras preguntas
True or False: Scholarships are only awarded to students with limited financial resources. A. True B. False
If two triangles have the same angles 55 25 100 are they congruent?
If you draw diagonal BD, what is the area of triangle ABD?
Factor the expression below. 4x² - 1 A. (x - 1)(4x - 1) B. (2xE 1)(2x + 1) C. (x - 1)(4x + 1) D. (2x - 1)(2x - 1).
What public services are provided by community?
Ethos is an appeal to
Your firm is considering two different projects that are mutually exclusiveand they will be replaced once the project is over. Given a required return of 12%, w
Which of the following figures of speech relies on connotation to help a reader understand its meaning? 1. slang 2. a euphemism 3 an idiom 4. All of the choices
An engineer wants to obtain a random sample of the output from a process manufacturing digital cameras. The process operates 16 hours per day, five days per wee
To number the apartments in a building, metal plates with digits were used: one digit on each plate. How many plates were used to number 136 apartments in the b
ACCESS MORE