kaidenmchenry39 kaidenmchenry39
  • 17-10-2019
  • Mathematics
contestada

unit rate word problems

Respuesta :

urbanella
urbanella urbanella
  • 18-10-2019

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

Madison is planning to get some apples for her homemade pie. At the grocery store there is a display showing 5 apples for $12.50. How much money would it be if Madison wanted 3 apples?

Answer Link

Otras preguntas

The cost of renting a pickup truck at Trucks Plus is $25 plus $15 cents per mile driven. The cost of renting a truck at Need-A-Truck is $25 plus $10 cents per m
10 facts on bridget riley
What are the stages of the plant life cycle
Look at the shaded triangle. Describe two ways of drawing the square design below using any combination of translation , reflection ,and rotations of figure I (
As a wave moves through a medium, particles are displaced and
Why is tin foil a good insulator
10 facts on bridget riley
how do I use an area model to explain the product of 4.6 and 3?
Why is tin foil a good insulator
Tim, with mass 53.5 kg, climbs a gymnasiumrope a distance of 4.7 m.The acceleration of gravity is 9.8 m/s2 .How much potential energy does Tim gain? Answer in u