kingslegend13 kingslegend13
  • 30-09-2019
  • Mathematics
contestada

Yolanda buys 5.8 gallons of gas for $ 24.07 . Find the unit price in dollars per gallon. If necessary, round your answer to the nearest cent.

Relax

Respuesta :

kamraaa
kamraaa kamraaa
  • 30-09-2019
24.07/5.8 = 4.15
It costs $4.15 per gallon.
Answer Link

Otras preguntas

Helppp mee What is the 3rd step in the PACED decision method?
name the book which narrates the bravery and heroism of prithviraj chauhan
The narrator runs on an athletic field of a school in the present day. Does this refer to setting character or plot?
How many solutions does this equation have? 8b + 2 = –2 + 7b
4) Durante un día de enero la temperatura bajó de 5º a -5º. ¿Cuál fue el cambio en temperatura?
what problem is facing political parties and what are the importance of political parties​
Write a newspaper article to be published for the bike accident
pls helppppp! I'll give brainliest :)) 1/3y+6-2/3y
6 real life applications of liquid pressure with pictures and explanation
Help answer correctly !!! Will mark 50 points !!!!!!!!!! Please