imsemiii imsemiii
  • 29-09-2019
  • Mathematics
contestada

Suzie sells a box of 8 muffins for $7.60. What is the price per muffin?

Respuesta :

winterrehnborgp3fdk6
winterrehnborgp3fdk6 winterrehnborgp3fdk6
  • 29-09-2019

Answer:

95 Cents Each

Step-by-step explanation:

$7.60 divied by 8 is 0.95

Answer Link

Otras preguntas

Many trucks destroyed the street
Which is the BEST analysis of word choices used in this poem?A) In stanza two, the use of the words "dark corner", "dust", and "death" foreshadow the tragic end
Which of the following statements about writing introductions and conclusions is true.
reproduction is not necessary for the continuation of species
Which of the following is an example of a safety risk unique to emergency medical technicians (EMTs)? A. Working with X-ray machines B. Traveling in a vehicle a
which two observers would be experiencing the same apparent solar time?
Find f(x) and g(x) so that the function can be described as y = f(g(x)). (5 points) y = (2/x^2) + (9)
what were all the acts in the american revolution in order
PLZ HELP Answer true or false based on the reading El avión en la América del Sur. Muchos países sudamericanos tienen montañas y selvas tropicales. True False
!PLEASE ANSWER ASAP! THANK YOU! if g(n) varies inversely with n and g(n) = 9 when n = 4 then find the value when g(n)=8. round final answer to the tenths place.