imsemiithinkautomati imsemiithinkautomati
  • 26-09-2019
  • Mathematics
contestada

A 8-oz jar of peanut butter costs $3.18. What is the cost per ounce?

Respuesta :

akephd
akephd akephd
  • 26-09-2019
$.40

$3.18 / 8 ounces = $.3975 = $.40 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Evaluate: 8*6+(12-4)/2
Who can help me with my learning project for civics , lmk:)
all group of 43 people are going to a concert if 6 people fit in each car how many cars will they need to take​
20 pts.+brainliest Identify the sentence below that includes a participle. A. Reading is my favorite activity on a snowy day. B. We walked to the diner for brea
4. If x=2, which equation is true? A. 3(8-X)=18 B. 3(9-x)=30 C. 2(x-8)=24 D. 4x-8=20
find the measure of the angle(s).
The only disadvantage of negative peer pressure is having questionable friendships.
what refers to the number of individuals in a population with a trait???  pls help i’m so confused
What prevents multiple sperm from fertilizing an egg?
(9-6)x8+2 CAN SOMEONE HELP PLS AND THANK U