Mrs. Duzwell bought a box of 150 pencils for $12.
a.) Name a variable to represent the unit price per pencil.

b.) Using the variable you named in Part A, write a multiplication equation that represents her total purchase.

c.) Solve the equation. What is the unit price per pencil?