David368
David368
18-09-2019
Mathematics
contestada
$1.00 for 4 cans of beans (Useing a unit rate)
Respuesta :
camjamhw
camjamhw
18-09-2019
each can would be $0.25 (25 cents)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 51+ )
Otras preguntas
What is the solution to this system of linear equations: y-x=4 and y+2x=1 1) (-1,3) 2) (0,4) 3) (1,-1) 4) (-3,3)
How many light sources do you know Pls list them
A box contains bags of crisps. Each bag of crisps weighs 25 grams. Altogether, the bags of crisps inside the box weigh 1 kilogram. How many bags of crisps are i
Jonathan has been on a diet since January 2013. So far, he has been losing weight at a steady rate. Based on monthly weigh-ins, his weight, w, can be modeled by
The sum of a number and 18 times its reciprocal is 11. Find the number(s). Let x represent the unknown number. The Reciprocal of x is____?
What are good book to read from war times about family / adoption / giving up of children
A certain test is worth 155 points. How many points (rounded to the nearest point) are needed to obtain a score of 65%?
How long did mummification go for poor Egyptians?
20% of my money is £2.55 What is 2/5 of it?
Explain why the current is reduced as electrons move through a conductor.