Kermithermet Kermithermet
  • 18-09-2019
  • Mathematics
contestada

Diet cola was on sale last week; it cost $10 for every 4 packs of diet cola. How much do 2 packs of diet cola cost.

Respuesta :

zainabdukureh2
zainabdukureh2 zainabdukureh2
  • 18-09-2019

Answer:

$5

Step-by-step explanation:

10 ÷ 2 = 5

Answer Link

Otras preguntas

Please help me answer the question
Each year Taylor donates 1/10 of her annual income to local charities. One-fifth of that amount goes to a charity that supports the artistic skills of area stud
Which of the following had the first republic? Egypt Rome The United States
can someone help me with this?
coal is a fuel before it is burnt A.chemical energy B.electric potential energy C.heat energy​
*NEED ANSWER QUICK!!* If ¼ of a gallon of paint is enough for 1/3 of a room, how much paint would you need to paint four rooms?
Value of pi using the first pair of the data
Hot dogs are sold in packages of 10. Buns are sold in packages of 12. What is the LEAST number of hot dogs and buns you can buy so that there is one hot dog for
I'm not down with that. appropriate language
SOLVE THIS FOR ME! I WILL MARK U BRAINLEST!