roxanaaguillon00
roxanaaguillon00 roxanaaguillon00
  • 17-09-2019
  • Mathematics
contestada

A backers dozen doughnuts at the bakery costs $5.49. If a baker's dozen is 13, how much does one donut cost to the nearest cent?

Respuesta :

joekeith998
joekeith998 joekeith998
  • 17-09-2019

Answer:

42 Cents per donut

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What makes a tornado spin
A shining metal M, on burning gives a dazzling white flame and changes to a white powder N. a) Identify Mand N. b) Represent the above reaction in the form of a
Jasmine filled her bag with 12 strawberries. George filled his bag with 6 times as many strawberries as jasmine. How many strawberries are in George's bag?
3x^4y^2+15x^3y^3 factor please
Identify the speaker: "Lord Hamlet... with a look so piteous in purport,/ As if he had been loosed out of hell/ To speak of horrors,-he comes before me." *
What is the fraction form of the following decimal expansion?
.25 in simplest form
Please help me find the area of this image
Anytime it is snowing when Joe Commuter gets up in the morning, he misjudges how long it will take him to drive to work. When it is not snowing, his expectation
What is the difference in minutes of mediancollection times before and after the well wasinstalled?​
ACCESS MORE