nr20257
nr20257 nr20257
  • 16-09-2019
  • Mathematics
contestada

buying 2/3 pounds of peanuts for $2.25 (cost per pound)

Respuesta :

brachyslayer
brachyslayer brachyslayer
  • 17-09-2019

Answer:

1.50 for 2/3 of peanuts

Answer Link

Otras preguntas

What is the answer for b
In object that weighs 2 pounds on earth would wait only 4 pounds on mars if you weigh 95 pounds how much would you weigh on mars
If the author wanted to establish that the main character was looking back on the events of his long, full life, how might the author begin the story?
When might the president ask congress to hold a special session?
What is the vocabulary word for a section of dna that codes for a specific protein?
What is the resultant of a+b? 3, 3 9, 3 6, 6 7, 5
One bullet has twice the mass of the second bullet.if both are fired so that they have the same speed which had more kinetic energy?
Sake is made from the fermentation of: a. barley. b. fruit. c. rice. d. vegetable. e. any grain.
Can someone please give me an example of a displacement reaction using an ionic equation ??
An item on sale costs 40% of the original price. if the original price was $30, what is the sale price?
ACCESS MORE