lucy15359
lucy15359
16-09-2019
Mathematics
contestada
8$ for 5lbs of meat . What is the unit rate
Respuesta :
22teaguechloe
22teaguechloe
16-09-2019
Answer:
$1.60 per pound of meat
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
Find the value of k for which x-7 is a factor of f(x) = x3 - 6x2 + kx - 7. State the remainder when f(x) divided by X-5.
What is viviparity so Confusing
Red and white blood cells are produced inside the __________ of bones. This is an interaction between the skeletal, circulatory, and immune systems. A. Marrow B
Kelly is 9 years old .In two years Kelly will be 1/3 of his mothers age now .What is his mother age
HELPPPPPPPPPPPPPP??!!!
please answer my questoins
what is 3/8 plus negative1/2
What can you infer about Elvis Presley's relationship with his father from the text
How is telephone is affected by a different factor?
PLEASE HELP FAST I WILL GIVE BRAINLIEST