zeezee60
zeezee60 zeezee60
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

Five pounds of bananas cost $2.35. How much does it cost per pound?

Respuesta :

Jaydaraynor45
Jaydaraynor45 Jaydaraynor45
  • 04-09-2019

Answer:

The answer is 0.47

Step-by-step explanation:

You can get this answer by doing division 5 divided by 2.35 and

then you get 0.47

Answer Link

Otras preguntas

There are 120 boys in Morris middle school. What is the total number students in Morris middle school?
Write a linear equation using two variables p for pages and t for time (minutes) to represent the number of pages Juan types in any given number of minutes. Jua
can somebody plz create a question and mark me brainlyest so I can get up my rank and I will mark you brainlyest
Question 4 asap thanks
Marilyn is age 66, if she receives a $15,000 taxable HSA distribution this year, what tax penalty, if any, will apply?
HELP ME PLZZ I REALLY NEED HELP WITH THIS AND PLZZ EXPLAIN HOW YOU GOT YOU ANSWER WHEN YOU ARE DONE!!
i think c, but i’m not sure. this is a super important grade. need it bad! help pleasee!
can any one help me with this please ?this is worth 82 points
What is one energy transformation that is taking place in the photo ? radiant energy to thermal energy thermal energy to nuclear energy chemical energy to therm
slope of 3 = (-3,y) and (-5,-8)