Respuesta :

Answer:

she will lose an hour and 15

Step-by-step explanation:

if you times 15 minutes by the times she has to stop it will equal 1 hr and 15 min

Answer:

Step-by-step explanation:

One stop = 15 minutes

5 stops = 5* 15 = 75 minutes

75 minutes = 75 - 60 = 1 hour and 15 minutes.

So there are two answers

1 hour and 15 minutes or

75 minutes.

ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico