wacondamitchell wacondamitchell
  • 20-06-2019
  • Mathematics
contestada

Eileen purchased 3.4 pounds of apples at the total cost of $19.72. If she purchases 6.2 pounds of apples at this store, how much would it cost?

Respuesta :

fazaima328
fazaima328 fazaima328
  • 20-06-2019

Answer:

$35.96

Step-by-step explanation:

19.72 divided by 3.4 = 5.8

5.8*6.2 =35.96

Answer Link

Otras preguntas

¿Cuál es la condición socioeconómica actual de los blancos? ¿Y de los mestizos?
Assignment3C: I just didn’t wanna take it! We have a very forgiving exam policy. If you miss Test 1, Test 2 or Test 3 for any reason (receiving a 0), that exam
In three words I can sum up everything I’ve learned about life: It goes on. 1 .How would you explain this quote to someone else?( 3 sentences) 2. Why would this
If ABCD is dilated by a factor of , the coordinate of D' would be: PLEASE HELP I WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!!!!
inductive reasoning is when uses lots of data to make a conjecture A. True B. False please answer now I need help with this please answer
find the area of this figure
A plumber used 2.895 m of pipe during a job. How much pipe did he use rounded to 1 decimal place?
A shop sells boxes of chocolate. In total there are 252 dark chocolate and 180 milk chocolates.if every box is identical,how many boxes could there be?
which shows how to regroup 205 to subtract 205-147? A. 2 hundreds 9 tens 15 ones B. 1 hundred 10 tens 15 ones C. 1 hundred 9 tens 15 ones D. 1 hundred 8 tens 15
Brainliest to whoever gets this correct What was the equation of the graph below before it was shifted to the right 1.5 units?