sophie123madden sophie123madden
  • 19-06-2019
  • Mathematics
contestada

Each unit cost 14p, how much would 942 units cost?

Respuesta :

romyknight
romyknight romyknight
  • 19-06-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

1 unit = 14 pence

and

1 times 942 = 942 so 14 times 942 = 13,188

therefore

942 units cost £131.88!!hope it help:):)

Answer Link

Otras preguntas

The diameter of a circle is 16 millimeters. What is the circle's circumference?
A system of equation is shown below. 2x + 3y = 34 y = 5x What is the value of x + y ?
While shopping at a clearance sale, Samantha finds a $60.00 dress on sale for 25% off. Samantha also has a 50% off coupon. Which statement correctly summarizes
The expression 5x2 + 2x + 3 represents the area of a square. The area of rectangle is represented by 2x2 + 3x + 1. Which expression represents th combined area
Evaluate the expression 2a + 3b + 6 when a=2 and b=4
NEED HELP What color is the container for R-134a refrigerant? A. Light blue B. Yellow C. Dark green D.White and yellow​
Signals that are the same or similar to their original energy source.
A state legislator proposes adding toll lanes to the freeway. Which statement best explains the context of this political communication? A. The community expres
Who is life insurance best suited for? A. Children B. People with debt C.Doctors D. College students
My last try at getting help, if you feel like you can tempt my fate then by all means go ahead.