carringtonmoorp7dvji carringtonmoorp7dvji
  • 20-05-2019
  • Mathematics
contestada

Please answer right away

Please answer right away class=

Respuesta :

srivera927
srivera927 srivera927
  • 20-05-2019

Answer:

4.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
19allenethm
19allenethm 19allenethm
  • 20-05-2019

Answer:

4.50

Step-by-step explanation:

We are looking for the average, or expected, value from one roll of a dice.

[tex]1+2+3+4+5+6+7+8=36\\\\\frac{36}{8} =4.50[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

NEED HELPPPP PLEASEEEE This document is often associated with the "credibility gap" between what the American people are told and what the reality of a situatio
Jacob, an only child, has been pressured by his father to take over the family car business. Reluctantly, Jacob has agreed to this because his father told him t
Identify the present participial phrase that describes John. A) Jamming too much trash into a garbage bag, John saved several trips to the curb but had to car
Can anyone help??????
Rachel needs two tables for her birthday party. How many chairs will she need 1. 6 2. 12 3. 18
See your levels A 4-cup carton of fruit punch costs $0.88. What is the price per pint?
Explain the science behind how you can get more flexible. * Your answer
Energy conservation in thioesters, acetyl-CoA and succinyl-CoA: A. ensure irreversibility of the citrate synthase reaction, in the case of acetyl-CoA B. ensure
(We, Us) athletes watch our diets.
Presented below is information related to Sunland CompanyPresented below is information related to Sunland Company. Cost Retail Beginning inventory $131,980 $28