yh841
yh841 yh841
  • 04-04-2019
  • Mathematics
contestada

Jane orders cheese pizzas from a pizza restaurant that charges $8.00 per pizza. Jane has only $45.00 to spend on pizza. Jane’s cost in dollars is a function of the number of pizzas she orders

Respuesta :

jacob109607
jacob109607 jacob109607
  • 04-04-2019

Answer:

She ordered 5 pizzas

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Conteste la siguiente pregunta. ¿Cuándo tienes que entregar tu tarea de geografía? A. Si, quiero estudiar geografía. B. Tengo que entregársela a mi profesora. C
if something is worth 3 points on a mutiple choice, can i put 4 answers?
I’m really stuck please can someone help
This book has colourful pictures What is the describing word?​
There is a mound of g pounds of gravel in a quarry. Throughout the day, 200 pounds of gravel is added to the mound. Two orders of 700 pounds are sold and the gr
Juan is incapable of keeping a secret
3. Write an algorithm to find Area of square?
Why does Antony shake the Liberators' bloodied hands? A. He wants to appear to be friends with them to save his own life. B. He wants the Plebians to blame him,
the sum of a certain number and -3​
somebody pls help its due in an hour(11:59pm) pls help​