gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

Which of these terms best describes the national mood in Germany during the 1920s?
Compared to lead-208, what does the nuclide bismuth-208 have more of? A. protons B. neutrons C. energy levels D. bonding configurations
Pi must constantly ensure he has food, drinking water, and shelter — the basic necessities of life. which setting most clearly reinforces this aspect of his sur
Please help me on this math question?
What is the first thing that happened in world war 1?
Write what you have for breakfast, lunch, snack and dinner in french.
What is the answer to this problem on math
a short term effect of anorexia might include wight loss. true or false
In your own words explain what the 25th amendment is about.
How do u find the circumference of a circle