arianafrye2007 arianafrye2007
  • 27-03-2019
  • Mathematics
contestada

kristen bought a pack of 12 pencils for $1.35 how much was each pencil

Respuesta :

imlizzay
imlizzay imlizzay
  • 27-03-2019
1.35/12=0.1125, rounds to about $0.11.
Each pencil was about $0.11.
Answer Link
adinacaicedo05
adinacaicedo05 adinacaicedo05
  • 27-03-2019

Answer: 8.8pi

Step-by-step explanation:you have to divide 12 by 1.35 then you get your answer.

Answer Link

Otras preguntas

solve the formula d=rt for t. find the time in hours that it would take Van Dyk to travel 26.2 miles if his average speed was 18 miles per hour . Round to the n
twelve eggs cost $2.09.how much would 18 eggs cost?
Based on the characters and events in "in the shadow of war" which of the following best reflects the author's perspective of war? A. war hardens children to th
perpendicular to -5x + y = 5, through (5,5); slope-intercept form
Based on his actions in the novel, what is true about Long John Silver? A. He protects those who cannot protect themselves. B. He places self-interest above loy
In which sentence is the subject understood? A. It is up to you how to decorate your room. B. Trying to simplify the clutter was a huge undertaking. C. Shake it
Which sentence uses correct punctuation? A. Tessa ate a sandwich; yet she still felt hungry. B. Tessa ate a sandwich, yet she still felt hungry. C. Tessa ate a
what two pieces of legislation were enacted due to the facts revealed in upton sinclair's the jungle
twelve eggs cost $2.09.how much would 18 eggs cost?
what is an equation that is true for every value