ardenv ardenv
  • 27-03-2019
  • Mathematics
contestada

Boris guys a pack of 8 towels for $30. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

Jutte
Jutte Jutte
  • 27-03-2019

3.75 cents i think......

Answer Link
dsweazy31 dsweazy31
  • 27-03-2019

Answer:

3.75

Step-by-step explanation:

30/8

=3.75

Answer Link

Otras preguntas

Y- x=-2 is parallel ? Answer:
They had such a long. over the use of the bicycle that their mother finally forbade either of them from using it. O wrangle O hover O servile rubble
Simplify the expression: -12^2 Step by step pls
What mass has a rest energy of 100J? A) 0.01 kg B) 3.3 x 10-7 kg C) 3x 10-8 kg D) 1.1x10-15 kg
quality of life is relative term why explain it with example​
Write a paragraph about your room:- 1. Is your room neat and tidy, or messy? 2. What colour is it? 3. What have you got on the walls? 4. What else is there in y
10 of 10 answere You are making identical door prizes for a charity event. You want to use all of the following items. 56 packages of popcorn 40 bags of pretzel
Turn 12.8 into a simplified fraction
After a 20% discount, Eduardo paid $140 for a skateboard. What was the price before the discount? How do you know your answer is correct?
can someone help me pleaseee