juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can someone answer please
Can you please solve this?!?​
One mole of gas at STP occupies a volume of a 22.0L b 20.0L c 224 d 25.0 L
List the type of molecules that generally act as intermediate or relay molecules.
Calcium-49, a radioactive isotope, has a half-life of 9 minutes. If an 80-gram sample of the isotope decays for 27 minutes, how many grams of the original sampl
John says the transformation rule (x, y) Right-arrow (x + 4, y + 7) can be used to describe the slide of the pre-image (4, 5) to the image (0, –2). What was his
What were the issues facing the Democratic Republic of Congo and Kenya as they achieved independence and what paths did those countries take?
help me!! please. find the number of each numbered angle
Write an equation for the following problem. 7th grade math.
Find the volume of a sphere with a radius of x – 1.