gabriellabadon2
gabriellabadon2 gabriellabadon2
  • 27-02-2019
  • Mathematics
contestada

Please help!! It’s for homework.

Please help Its for homework class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 27-02-2019

Answer:

t = cost of a ticket

4t+55

Step-by-step explanation:

Cost 1

4 airline tickets

Let t = cost of a ticket

4*t

Cost 2

extra baggage fee

55

Add the costs together

4t+55

Answer Link
sjohnson71 sjohnson71
  • 27-02-2019

T= cost of airline tickets

4T + $55

Answer Link

Otras preguntas

Melissa is making $28,000 per year. She gets a 4% increase in pay. What is Melissa's new salary?
A coat that usually sells for $85 is on sale this week for $68. What is the percent of decrease in price? **I NEED STEP BY STEP EXPLANATION PLEASE AND THANK YOU
K12 pls i need help like right now loook at pic
What kind of solid has a regular, repeating arrangement of atoms?
3x=15 solve for x equations
Hunter has a loyalty card good for a 16% discount at his local hardware store. What would his total in dollars and cents be, after the discount and before tax,
a package of 4 pairs of insulated socks cost $25.16. what is the unit price of the pairs of socks?
Which feature is most important when identifying a species under a microscope view?.
1 1. Joe has been wanting to buy Apple Airpod Pros for school. However, he does not believe they are worth the current retail price of $220. On the day after Th
What factor allowed many more African Americans to pursue careers in fields like medicine and law?