football94 football94
  • 27-02-2019
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells coffee beans in bulk. What is the price per pound for the coffee?

A grocery store sells coffee beans in bulk What is the price per pound for the coffee class=

Respuesta :

andybiersack154
andybiersack154 andybiersack154
  • 27-02-2019

I think the answer is d

Answer Link

Otras preguntas

three advantages of using gaseous fuel over liquid fuel​
to determine (1) The scientist placed a white laboratory rat in the pparatus how quickly the rat could find its way out. that the rat was (2) From his observati
what’s the value of x ?
Can someone answer this question please please help me I really need it if it’s correct I will mark you brainliest .
Solve using synthetic division. (x2 + 3) ÷ (x − 1)
Diana is making a mosaic pattern that uses 2 blue tiles for every 5 white tiles. How many blue tiles does she need if she has 60 white tiles
See attachment and answer please‼️
5 different energy stores i got chemical, kinetic, internal, nuclear what am i missing?
please help!!!! i will give brainliest
1.What values could replace the "?" in these equations to make them true? 2. How would you explain to a friend who doesn't know about logarithms what the equati